Na ostatnich zajęciach z „Konfiguracji systemów komutacyjnych” uczniowie klas 3 technikum teleinformatycznego mieli możliwość pracy na nowych centralach telefonicznych oraz telefonach pozyskanych dzięki projektowi: „Nowoczesne wyposażenie placówek kształcenia zawodowego i ustawicznego w powiecie słupeckim”.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość sprawdzenia oraz konfiguracji nowego osprzętu telekomunikacyjnego takiego jak centrale telefoniczne IP PBX Proxima Platan oraz telefonów cyfrowych, systemowych, analogowych i telefonów VoIP (telefonia internetowa). Nowy osprzęt dostarczony w ramach projektu został również wyposażony w linie miejskie przystosowane do współpracy z systemami telefonii komórkowej GSM, dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi teleinformatycy będą mogli konfigurować wszystkie systemy telekomunikacyjne dostępne na rynku IT. W chwili obecnej dostarczone centrale są jednymi z najnowszych systemów teleinformatycznych na rynku umożliwiające współprace różnych rodzajów telefonii za pomocą jednego systemu centralnego – urządzenia.

Nadmienić tu trzeba, iż kierunek teleinformatyka w ramach projektu pozyskał już nowe oscyloskopy, generatory oraz zasilacze liniowe do zajęć z pomiarów elektronicznych i elektrycznych oraz elektrotechniki a to jeszcze nie koniec doposażania kierunku.

W ramach projektu teleinformatyka zostanie jeszcze wyposażona w najnowszy sprzęt transmisyjny oraz osprzęt do pracy na łączach światłowodowych.

Dzięki doposażeniu pracowni teleinformatycznych nasi uczniowie będą mieli możliwość pracy w warunkach porównywalnych z pracowniami na politechnikach co niezmiernie nas cieszy, bo dzięki temu technicy wychodzący z naszej szkoły jeszcze bardziej będą przygotowani do pracy zawodowej we własnym zawodzie oraz na nadchodzące zamiany i najnowsze trendy w branży IT.