DEBATA Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW KPP w SŁUPCY

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obchodzony w dniach 16-22 września stanowił doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienia wszystkim jego uczestnikom zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym i samochodowym, ale również na rowerach, hulajnogach czy motocyklach.

21 września młodzież klas Szkoły Branżowej I Stopnia spotkała się z funkcjonariuszami policji KPP w Słupcy: aspirantem sztabowym Pawłem Ławniczakiem, mł. aspirantem Marcinem Dębowskim oraz policjantkami ruchu drogowego mł. aspirant Magdaleną Michalak I sierżant Weroniką Chmiel.

Podczas spotkania policjanci uwiadamiali młodzieży, jak wiele zależy od naszego zachowania, Szacunek do innych uczestników ruchu, kultura, czy rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych. Tylko dzięki wspólnym staraniom można ograniczyć liczbę ofiar wypadków drogowych. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z urządzeniami jakimi podczas kontroli posługuje się policja w Powiecie Słupeckim oraz z nowym taryfikatorem mandatów.

red. Jolanta Suszka