Uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły branżowej o specjalności mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych wzięli udział w zajęciach o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolniczych. 

Placówkę Terenową KRUS w Słupcy reprezentowali Anita Szykowna, kierownik PT KRUS w Słupcy, Łukasz Klimczak Marika Hankiewicz. Podczas spotkania z młodzieżą wyświetlono film instruktażowy p.t. „Upadek to nie przypadek”. Przeprowadzono dyskusję o tematyce związanej z wypadkami w rolnictwie. Po szkoleniu przeprowadzony został konkurs „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Celem konkursu było popularyzowanie znajomości zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom, wpajanie młodym ludziom bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. 

Laureatami konkursu zostali: 

I miejsce Bartosz Osman 

II miejsce Szymon Maroszak 

III miejsce Dawid Ryszkiewicz

Serdecznie gratuluję laureatom wiedzy a przedstawicielom KRUS-u dziękujemy za interesujące zajęcia i nagrody jakich uczniowie na pewno się nie spodziewali a były to wiertarka, podkaszarka i zestaw wierteł.