Długo oczekiwana wycieczka do GR Snela w końcu doczekała się realizacji. W pochmurny poniedziałek 23 stycznia odwiedziliśmy nowoczesne gospodarstwo rolne prowadzone przez rodzinę Snela. W miejscowości Zduny, gdzie znajdują się budynki inwentarskie oraz hale z pojazdami i maszynami rolniczymi odbyła się prezentacja firmy. Przewodnikami wycieczki była wielopokoleniowa rodzina Snela, która zaprezentowała nam hodowle bydła, park maszynowy oraz odpowiadała na pytania. Gospodarstwo zajmuje się chowem i hodowlą bydła mlecznego. Niemalże cała produkcja roślinna podporządkowana jest na potrzeby paszowe dla krów, jałówek i młodych cieląt. Uprawy główne to kukurydza, łąki, zboża, które są głównymi składnikami pasz dla ok. 500 sztuk bydła w różnym wieku. Dodatkową działalnością rodzinnego interesu są usługi rolnicze, dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli się zapoznać z nowoczesnym i obszernym parkiem maszynowym. Popularność gospodarstwo zawdzięcza kanałowi internetowemu na YouTube, na którym zamieszczone są filmiki z prac polowych czy z obsługi zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z naszej wycieczki i zamieszczamy linki do popularnych i z nutą edukacyjną filmików na rodzinnym kanale You Tube pt. GR Snela

Gospodarstwo odwiedziły klasy branżowe II i III wraz z opiekunami Michałem Ulatowskim, Michałem Pawłowskim, Marcinem Adaszakiem i Sławomirem Adamskim.

Adamski Sławomir