W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w poniedziałek, 13 listopada, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej im. Tomasza Garsztki.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz Miejski Dom Kultury w Słupcy, natomiast honorowym patronatem objęli konkurs burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk oraz starosta Powiatu Słupeckiego Jacek Bartkowiak. Celem konkursu było pogłębianie wśród młodzieży szkolnej znajomości polskiej poezji patriotycznej, rozwijanie wrażliwości artystycznej, a także zainteresowanie językiem polskim, wzbogacanie słownictwa i umiejętności formułowania wypowiedzi.

W kategorii recytacja poezji patriotycznej naszą szkołę godnie reprezentował Aleksander Łyskawiński z klasy IV T. Konkurs recytatorski okazał się ciekawym doświadczeniem, motywacją do rozwijania umiejętności w zakresie wystąpień publicznych oraz inspiracją do udziału w kolejnych zmaganiach poetyckich zarówno dla Aleksandra, jak i jego opiekunki, Katarzyny Maciochy.

Aleksander Łyskawiński z klasy IV Technikum Organizacji Turystyki