Młodzież ZSOiZ w Zagórowie miała okazję po raz pierwszy spotkać się z pasjonatami lotnictwa. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był Przewodniczący Rady Rodziców pan Witold Kin, również pasjonat lotnictwa, który do naszej placówki zaprosił pilota Konrada Stasiczaka, pilota szybowców, instruktora i wykładowcę – Martę Białą, członka Areoklubu w Kazimierzu Biskupim – Jerzego Gomaliszewskiego, modelarza, członka zarządu w sekcji modelarskiej Areoklubu Poznańskiego – Jacka Bogusza.

Nasi goście z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy.  Przedstawili ścieżkę edukacji, która pozwala na zdobycie zawodu pilota. Swoje opowieści goście wzbogacali filmami nagranymi podczas lotów i ćwiczeń. Przekonywali do wytrwałości w dążeniu do spełniania swych marzeń oraz podkreślali, że warto się uczyć by osiągać swoje cele.

Spotkanie było również okazją do podsumowania projektu “Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów technikum” w ramach programu Erasmus+, podczas którego uczestnikom projektu rozdano certyfikaty Europass – Mobilność.

Podczas spotkania uczniowie liceum, którzy  w etapie okręgowym XXX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu zajęli kolejny rok z rzędu 3 miejsce, przyjęli gratulacje z rąk Starosty Powiatu Słupeckiego Marka Dąbrowskiego i Wicestarosty Piotra Kowalskiego.

Serdecznie dziękujemy gościom za poświęcony czas i podzielenie się z nami pasją oraz wiedzą na temat zawodu pilota i życzymy wielu sukcesów.