Troje uczniów naszej szkoły, Patrycja Fiszer (3 LO), Maciej Wrzesiński (1 LO) oraz Mateusz Wojciechowski (1 TOT) wzięło udział w rywalizacji zorganizowanej przez Centrum Języków Obcych ANS w Koninie w środę, 22 maja.

W zmaganiach uczestniczyły trzyosobowe drużyny składające się ze studentów Akademii Nauk Stosowanych w Koninie oraz zespoły uczniów klas licealnych, zawodowych oraz techników powiatu konińskiego, kolskiego, tureckiego oraz słupeckiego.

Wszystkie zespoły wzięły udział w kwalifikacjach, które wyłoniły 8 drużyn przechodzących do głównego konkursu. Były to 4 drużyny studenckie z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie i 4 ze szkół średnich.

W eliminacjach każdy zespół musiał odpowiedzieć na 20 pytań (10 pytań zamkniętych, 10 otwartych). Odpowiedzi na pytania udzielane były w formie pisemnej na przygotowanych przez organizatorów arkuszach.

Nasi uczniowie mierzyli się z pytaniami językoznawczymi, dotyczącymi min. kultury (muzyka, film, literatura, święta, uroczystości, kulinaria), geografii, historii (najważniejsze fakty, wydarzenia historyczne, postacie historyczne), sportu oraz polityki czterech krajów anglojęzycznych: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii.

Nasza fantastyczna trójka wykazała się imponującą wiedzą w tych obszarach, nie pozostawiając konkurencji złudzeń.

Do drugiego etapu przeszło łącznie 8 drużyn z najwyższą liczbą punktów. Etap drugi składał się z czterech rund, w których uczestnicy jako zespół wybierali pytanie i mieli minutę, aby na nie odpowiedzieć. Trzy pierwsze rundy obejmowały pytania zamknięte, typu ABCD, a ostatnia runda składała się z pytań otwartych. Uczestnicy podawali odpowiedź przez mikrofon po upływie minuty od zadania pytania.

Do finału przeszły trzy zespoły. W rundzie finałowej uczestnicy dostali pytania pogrupowane w sześć kategorii (polityka, sport, geografia, kultura, historia, język) z możliwością wyboru pytania. Wszystkie pytania w finale były otwarte.

Nasza drużyna zajęła ostatecznie drugie miejsce, pokonując wszystkie zespoły składające się z uczniów szkół średnich, a ustępując jedynie studentom II roku logistyki ANS w Koninie.

Jesteśmy pod wrażeniem zaprezentowanej przez naszych uczniów wiedzy, gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!