W naszej szkole powstał kolejny projekt związany z życiem pszczelej rodziny. Inicjatywa ma służyć wszystkim uczniom, ponieważ w ten innowacyjny sposób będziemy edukować i rozwijać również uczniowskie talenty.

Pan Daniel Słowiński przeprowadził rozmowy w klasach i za jego przyczyną uczeń klasy I TOT Norbert Dropiński podjął się namalowania naszych patronów i budynku szkoły na styropianowej części ula.

UL PYZDERSKA 75 to nazwa nowego przedsięwzięcia, która czerpie rzecz jasna od położenia naszej szkoły, ponieważ ulica Pyzderska 75 jest nie tylko ulubionym miejscem dla społeczności szkolnej, ale i dla rozwoju najbardziej kreatywnych i pracowitych owadów, jakimi są pszczoły.

Nasze pszczoły zostały już zasiedlone do ula i od kilku dni ciężko pracują. Produkty pszczele to nie tylko wszystkim znany miód. Oprócz tego słodkiego przysmaku, owady te wytwarzają również pyłek, pierzgę, mleczko, propolis oraz jad. Warto przyjrzeć się tym produktom, ponieważ mają one wiele cennych właściwości i pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wkład i zaangażowali się w budowę i „artystyczny” wygląd ula.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w szkole im. Braci Kostaneckich zapraszamy pod adres ul. Pyzderska 75, 62-410 Zagórów.

Red. Magdalena Wojnicz, Sławomir Adamski