Tuż przed wakacjami, 18 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza Debata Oksfordzka. Ta wyjątkowa, niezwykle wymagająca dyskusja polega na zmierzeniu się dwóch drużyn, które ze sobą rywalizują. Strona Propozycji, popiera podaną tezę, natomiast reprezentanci Opozycji mają za zadanie właściwymi argumentami tezę obalić. Młodzież naszej szkoły prowadziła dyskusję na temat ” Czy zakaz noszenia telefonów komórkowych do szkoły jest dobrym zakazem”. Kwadrans przed spotkaniem uczestnicy debaty wylosowali stanowiska, które przyszło im za chwilę argumentować, by tezę poprzeć lub zanegować.

Podczas przedwakacyjnego spotkania stronę Propozycji reprezentowali: Lena Michalak (1 LO), Julia Łyskawińska (1 LO), Alan Radny (3 BSw) oraz Aurelia Welke (2 T). W role Oponentów natomiast wcielili się Julian Marszewski (1 LO), Kacper Waszak (1 LO), Maciej Wrzesiński (1 LO) oraz Emil Socha (1 LO). Nad poprawnym i kulturalnym przebiegiem debaty czuwali: cieszący się autorytetem Marszałek Hubert Kałmucki (1 LO) oraz skrupulatny Sekretarz Michał Szymański (1 LO). Wszystkich mówców do swoich wystąpień przygotowały niezastąpione nauczycielki języka polskiego: Pani Magdalena Wojnicz oraz Pani Katarzyna Maciocha. Debata została zorganizowana bardzo profesjonalnie, a wyrównany poziom uczestników sprawiedliwie oceniło profesjonalne jury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, nauczycielkom za przygotowanie, jury za rzetelną ocenę, a publiczności za ważną dla każdego z nas obecność. Do zobaczenia podczas kolejnych debatach, które odbędą się po wakacjach.