REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2025/2026

Lp.Rodzaj czynnościTermin
w postępowaniu rekrutacyjnym
Termin w postępowaniu uzupełniającym
1.Złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna)od 19 maja 2025r. do 13 czerwca 2025r. do godz. 15.00od 23 lipca 2025r. do 25 lipca 2025r. do godz. 15.00  
2.    Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz zmiana preferencji szkółod 27 czerwca 2025r. do 8 lipca 2025r. do godz. 15.00nie dotyczy
3.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowejdo 8 lipca 2025r.do 25 lipca 2025r.
4.  Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych15 lipca 2025r. godz. 10.0031 lipca 2025r. godz. 10.00
5.Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskieod 19 maja 2025r. do 16 lipca 2025r.od 23 lipca 2025r. do 1 sierpnia 2025r.
6.Badania lekarskie w szkole14 lipca 2025r.
godz. 9.00
nie dotyczy
7.Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawoduod 15 lipca 2025r. do 21 lipca 2025r. do godz. 15.00od 31 lipca 2025r. do 7 sierpnia 2025r. do godz. 15.00
8.Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych22 lipca 2025r. do godz. 10.008 sierpnia 2025r. do godz. 10.00
9.Poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej Wielkopolskiego Kuratora Oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole22 lipca 2025r. do godz. 14.008 sierpnia 2025r. do godz. 14.00
10.Opublikowanie przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych22 lipca 2025r. godz. 15.008 sierpnia 2025r. godz. 15.00

KRYTERIUM PRZELICZANIA PUNKTÓW W REKRUTACJI

KryteriaMaksymalna liczba punktów1
Punkty za świadectwo:100 pkt
ocena z języka polskiego (za ocenę celującą)18 pkt
ocena z matematyki (za ocenę celującą)18 pkt
ocena z I przedmiotu (za ocenę celującą) 18 pkt
ocena z II przedmiotu (za ocenę celującą)18 pkt
szczególne osiągnięcia18 pkt
świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem7 pkt
aktywność społeczna3 pkt
Punkty za egzamin ósmoklasisty100 pkt
wynik z języka polskiego100% x 0,35 = 35 pkt
wynik z matematyki100% x 0,35 = 35 pkt
wynik z języka obcego nowożytnego100% x 0,3   = 30 pkt

za oceny wyrażone stopniu: celującym – przyznaje się po 18 pkt, bardzo dobrym – przyznaje się po 17 pkt, dobrym – przyznaje się po 14 pkt, dostatecznym – przyznaje się po 8 pkt, dopuszczającym – przyznaje się po 2 pkt.

Na świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia, odnotowuje się:

1) uzyskane wysokie miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowane co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół;

2) osiągnięcia w aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu;

3) realizację lub ukończenie programu nauczania ustalonego przez zagraniczną instytucję edukacyjną, o którym mowa w art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, wraz z nazwą tego programu, jeżeli uczeń uczęszczał do oddziału międzynarodowego, w którym program ten był realizowany.

4) realizację lub ukończenie programu szkolenia realizowanego w oddziale przygotowania wojskowego, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ust. 6 ustawy – Prawo oświatowe, jeżeli uczeń uczęszczał do oddziału przygotowania wojskowego.

Kandydaci do klas pierwszych składają w sekretariacie szkoły niżej wymienione dokumenty w trakcie całej rekrutacji :

  1. wniosek kandydata o przyjęcie do szkoły (wydrukowany z systemu rekrutacji elektronicznej) podpisany przez rodziców i ucznia , link do strony : https://nabor.pcss.pl/powiatslupecki/szkolaponadpodstawowa/
  2. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
  3. zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
  4. informację wyboru języka wiodącego,
  5. informację dotyczącą wyboru ewentualnych przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym,
  6. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu ( kandydaci do technikum i branżowej szkoły I stopnia)
  7. orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami ( mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych , mechanik pojazdów samochodowych )
  8. Zaświadczenie od pracodawcy o przyjęciu na praktyki ( Branżowa Szkoła I stopnia ,-klasa wielozawodowa -młodociani pracownicy)

REKRUTACJA DLA KANDYDATÓW na rok szkolny 2025/2026

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie  na rok szkolny 2025/2026 prowadzi nabór elektroniczny do klas pierwszych w następujących kierunkach:

Kierunek kształceniaJęzyki obcePrzedmioty rozszerzonePrzedmioty punktowaneDodatkowe warunki:
Liceum
ogólnokształcące
profil humanistyczny
Angielski NiemieckiUczeń ma do wyboru jeden z trzech wariantów w zakresie przedmiotów rozszerzonych:
I wariant:
Język polski,
Język angielski, Historia
II wariant:
Język angielski, Historia, Matematyka
III wariant:
Język polski,
Język angielski Biologia
zgodnie z wyborem przedmiotów rozszerzonych
Liceum
ogólnokształcące
profil ścisły
Angielski NiemieckiUczeń ma do wyboru jeden z trzech wariantów w zakresie przedmiotów rozszerzonych:
I wariant: Matematyka Chemia
Biologia
II wariant: Matematyka Biologia

Język angielski
III wariant : Chemia

Biologia
Język polski
zgodnie z wyborem przedmiotów rozszerzonych
Technik TeleinformatykAngielski
Niemiecki
Uczeń ma do wyboru jeden z dwóch przedmiotów rozszerzonych: język angielski / geografiaInformatyka Język obcy nowożytny
Technik Organizacji TurystykiAngielski NiemieckiGeografia
Język angielski
Język obcy nowożytny Geografia
Branżowa Szkoła I stopnia oddział -wielozawodowyAngielskiInformatyka TechnikaWarunkiem jest znalezienie odpowiedniego dla wybranego zawodu miejsca odbywania praktyk w celu podpisania  umowy o pracę w  ramach przygotowania zawodowego.
Branżowa Szkoła I stopnia -oddział rolniczy zawód mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczychAngielskiInformatyka TechnikaPraktyki zawodowe odbywają się w ramach warsztatów szkolnych

UWAGA

1.W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę tylko te osiągnięcia, które są odnotowane na świadectwie ukończenia szkoły.

Badania lekarskie dla kandydatów

Badania lekarskie dla kandydatów do technikum oraz branżowej szkoły I stopnia odbędą  się w szkole w terminie 14 lipca 2025r. o godz.: 9:00 (poniedziałek)

Kandydaci podczas składania wniosku do szkoły w sekretariacie otrzymają skierowania na badania  , wywiad chorobowy ucznia  oświadczenie o stanie zdrowia kierowcy , wywiad dla celów sanitarno-epidemiologicznych, które rodzic musi wypełnić i podpisać i zabrać na badanie w szkole. Uczniowie w laboratorium muszą wykonać morfologie krwi na czczo oraz badanie moczu .

Kandydaci do technikum organizacji turystki oraz w zawodzie kucharz , kelner , sprzedawca, piekarz otrzymają również skierowanie na badania lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych  na podstawie, którego będą musieli wykonać badania w  Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej .

Wyżej wymienieni kandydaci na badania lekarskie w szkole muszą mieć ze sobą kserokopie wyniku badania do celów sanitarno-epidemiologicznych  oraz książeczkę dla  celów sanitarno-epidemiologicznych ,a także podpisany przez rodzica wywiad dla celów sanitarno –epidemiologicznych oraz wyniki badań laboratoryjnych.

Wydanie orzeczenia dla celów sanitarno-epidemiologicznych  przez lekarza w szkole jest odpłatne.

Kandydaci do branżowej szkoły I stopnia w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych i mechanik pojazdów samochodowych  powinni mieć ze sobą kserokopie badania cukru we krwi na czczo – wynik powinien być prawidłowy -zgodny z normą.

Kandydaci w zawodzie mechanik –operator pojazdów i maszyn rolniczych zobowiązani są do przybycia na badanie z rodzicem /opiekunem prawnym.

W przypadku osoby chorej na cukrzycą, wymagane jest specjalne orzeczenie diabetologa.

W dzień badania w szkole  kandydat powinien mieć :

  • skierowanie na badanie wystawione przez szkołę
  • kserokopie  wspomnianych wcześniej badań ,
  • książeczkę dla celów  sanitarno-epidemiologicznych
  • dokument tożsamości ( dowód osobisty lub legitymacja szkolna ) 
  • wypełnione oraz podpisane przez rodzica oświadczenia o stanie zdrowia kandydata

Dokumenty dla kandydatów: