Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej już po raz trzeci mieli okazję odbyć czterotygodniowe praktyki zagraniczne, które tym razem odbyły się Maladze, mieście położonym w malowniczej Hiszpanii. Wyjazd praktykantów odbył się w ramach projektu ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowany ze środków Programu Erasmus +.

Młodzież uczyła się zawodu w hotelach La Chancia, Monte Malaga, i Silken Puerta Malaga. Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z organizacją i specyfiką pracy hoteli różnych kategorii. Program praktyki zawodowej był zgodny z obowiązującym w szkole programem nauczania dla zawodu technik obsługi turystycznej. Realizację wszystkich zadań młodzież dokumentowała w dziennikach praktyki zawodowej.
Równolegle z kształceniem zawodowym uczestnicy projektu realizowali program kulturowy. W czasie wolnym od pracy uczniowie poznawali kulturę i tradycje Hiszpanii. Mieli okazję zwiedzić Granadę, zobaczyć Alcazabę, Korridę oraz muzeum Picassa.
Młodzież naszej szkoły bez wątpienia będzie mile wspominać praktyki odbyte w tak urokliwym zakątku świata. Wspaniali ludzie, piękne miejsca, nauka języka angielskiego, poznanie zwrotów z języka hiszpańskiego, doświadczenie kultury Andaluzji na zawsze zapiszą się w pamięci wszystkich uczestników.