PRZYJEDŹ:
Pyzderska 75, 62-410 Zagórów

NAPISZ:
sekretariat@zszagorow.eu

ZADZWOŃ:
(+48 63) 276 11 13

Dziewczyna trzymająca napis 28 marca 2026
Slide
Zapraszamy na
Drzwi Otwarte w ZSOiZ

Czekamy właśnie na Ciebie!

PlayPause
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

„Czy młode pokolenie potrafi docenić wartość niepodległości?” – Debata oksfordzka

W ramach obchodów Dnia Niepodległości, w naszej szkole odbyła się Debata oksfordzka. „Czy młode pokolenie potrafi docenić wartość niepodległości?” to temat, nad którym pochylali się uczniowie, pod kierunkiem polonistki, Pani Magdaleny Wojnicz.   

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klasy 3LO, którzy zgodnie z zasadami debaty oksfordzkiej reprezentowali stronę propozycji oraz stronę opozycji. Debata przebiegała w atmosferze szacunku i wysokiej kultury dyskusji. Uczestnicy nie tylko przedstawili własne stanowiska, lecz także reagowali na argumenty przeciwników oraz na zadawane przez ich oponentów pytania.    

Wydarzenie to kolejny raz pokazało, że debaty oksfordzkie są znakomitą okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych oraz umiejętności logicznego myślenia. Publiczność aktywnie słuchała oraz rozważała wypowiedzi wszystkich mówców, aby na końcu wziąć udział w głosowaniu.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wysoki poziom merytoryczny dyskusji, a publiczności za wsparcie i uczestnictwo w głosowaniu.