PRZYJEDŹ:
Pyzderska 75, 62-410 Zagórów

NAPISZ:
sekretariat@zszagorow.eu

ZADZWOŃ:
(+48 63) 276 11 13

Dziewczyna trzymająca napis 28 marca 2026
Slide
Zapraszamy na
Drzwi Otwarte w ZSOiZ

Czekamy właśnie na Ciebie!

PlayPause
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Sygnały i ich analiza w technikum teleinformatycznym

Na ostatnich zajęciach z Pomiarów elektrycznych i elektronicznych uczniowie klasy 2 technikum teleinformatycznego mieli możliwość pracy na najnowszym sprzęcie pomiarowym pozyskanym dzięki projektowi: „Nowoczesne wyposażenie placówek kształcenia zawodowego i ustawicznego w powiecie słupeckim„.

Podczas zajęć pracowali na oscyloskopach cyfrowych oraz generatorach sygnału, dzięki którym to poznawali zasadę przetwarzania sygnałów zarówno elektrycznych jak i tych które przesyłane są w sieciach komputerowych co pozwoli im na lepsze zrozumienie działania globalnej sieci Internet.

Nadmienić tu trzeba, iż kierunek teleinformatyka w ramach projektu pozyskał już najnowsze cyfrowe centrale telefoniczne oraz telefony zarówno cyfrowe jak i analogowe oraz VoIP do telefonii internetowej a to jeszcze nie koniec doposażania kierunku.

W ramach projektu teleinformatyka zostanie jeszcze wyposażona w najnowszy sprzęt transmisyjny oraz osprzęt do pracy na łączach światłowodowych.

Dzięki doposażeniu pracowni teleinformatycznych nasi uczniowie będą mieli możliwość pracy w warunkach porównywalnych z pracowniami na politechnikach co niezmiernie nas cieszy, bo dzięki temu technicy wychodzący z naszej szkoły jeszcze bardziej będą przygotowani do pracy zawodowej we własnym zawodzie oraz na nadchodzące zamiany i najnowsze trendy w branży IT.