W środę 31 stycznia 2024r. nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu: “Zarządzanie, organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie rolnym, w tym wykorzystanie technik komputerowych”.

Szkolenie w ramach działania “Transfer wiedzy i działalność informacyjna” wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności współfinansowane przez Unię Europejską, skierowane było dla rolników lub ich domowników, dlatego właśnie uczniowie klasy 2BS i 3BS o specjalności “Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych” się zakwalifikowali do udziału. 

Zajęcia prowadziła Pani Aleksandra Brzęcka, która przedstawiła różne programy komputerowe służące rolnikom jako narzędzia do zarządzania i organizacji pracy w gospodarstwach rolnych. Uczestnicy wymienili doświadczenia związane z planowaniem inwestycji w swoich gospodarstwach oraz przeanalizowali koszty produkcji przykładowych roślin. Na zakończenie 7 godzinnych zajęć uczestnicy otrzymali certyfikaty będące świadectwem uczestnictwa w szkoleniu. Organizatorem szkolenia było Centrum Rozwoju Kompetencji w Pleszewie. Uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów za udział a dodatkowo mieli zapewnioną przerwę na herbatę, ciastka i owoce oraz dwudaniowy obiad.