Styczniowego wieczoru, 20.01.2023r. odbył się najważniejszy w życiu uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie bal – STUDNIÓWKA . Maturzyści wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi bawili się w restauracji ,,Ranczo” w Kazimierowie. Tej szampańskiej nocy wszyscy zapomnieli o szkolnych obowiązkach i oddali się beztroskim chwilom na parkiecie. Część oficjalną uroczystości poprowadzili Wiktoria Kazimierczak i Jakub Drzewiecki. Konferansjerzy serdecznie powitali zebranych i podziękowali dyrekcji, wychowawcom klas – Pani Beacie Nawrockiej (IV LO), Magdalenie Wojnicz (IV TG) oraz rodzicom za zorganizowanie uroczystości oraz trud wkładany w ich edukację i wychowanie.

Na symboliczne 100 dni przed maturą, głos zabrali goście honorowi, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Słupcy, Pani Mariola Landowska i Pani Dyrektor szkoły, Małgorzata Iwanicka, które życzyły młodzieży udanej zabawy i niezapomnianych wspomnień utrwalonych w pamięci na całe życie.

Studniówkową uroczystość rozpoczął dostojny, staropolski polonez, w którym brali udział wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego spotkania. Mogliśmy również obserwować specjalny układ choreograficzny, który zaprezentowało dwudziestu, maturzystów. W jego przygotowaniu pomógł uczniom nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Jacek Przydryga. Wyrazem wdzięczności dla organizatorów były wręczone przez młodzież kwiaty.

Piękne Panie i dostojni, pełni szyku Panowie w doskonałych nastrojach znakomicie bawili się w towarzystwie dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Z pewnością nie zapomną tego dnia do końca życia!

Julia Szewczyk IV LO