W kwietniowy poniedziałek w naszej szkole odbyła się akcja “No backpack day”, czyli po prostu Dzień bez plecaka. Zabawa polegała na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynosząc wszystkie potrzebne przybory szkolne.

Skąd ten pomysł? Spieszymy z wyjaśnieniem! 

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. W jakim celu organizuje się taką akcję? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo najzwyczajniej w świecie nie stać ich na plecak.

Warto wiedzieć, że Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną.

W naszej szkole inwencja twórcza uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia bez plecaka.