Do stolicy Dolnego Śląska wybrała się grupa uczniów z klasy pierwszej liceum i technikum pod opieką p. Beaty Nawrockiej , p. Magdaleny Wojnicz i p. Sylwii Roszak. Zwiedzanie Wrocławia młodzież zaczęła od Panoramy Racławickiej, która jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji we Wrocławiu. Obraz przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

Następnym celem wyprawy było Muzeum Narodowe, gdzie uczniowie mogli oglądać i podziwiać przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Obejrzeć można było dzieła Matejki czy Lucasa Cranacha starszego.

Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa The Mystery of Banksy – A Genius Mind (Tajemnica Banksy’ego – Genialny Umysł), gdzie młodzież obejrzała ponad 150 prac tego genialnego, ulicznego artysty: graffiti, fotografie, rzeźby, instalacje wideo oraz wydruki na różnych nośnikach, takich jak płótno, tkanina, aluminium i pleksi.

Na relaks wśród zieleni wybrano Ogród Japoński. Tam można było podziwiać w głównym ogrodowym stawie duże i barwne okazy karpi Koi. Po drodze uczniowie mieli okazję zobaczyć Perłę Wrocławskiego Modernizmu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli Halę Stulecia z wznoszącą się nieopodal Iglicą, mierzącą 90,3m wysokości.

Ale to jeszcze nie wszystko… w kolejnym etapie wycieczki wszyscy uczestnicy mogli podziwiać przepiękne kamienice na Rynku we Wrocławiu. I chociaż zwiedzanie miasta stu mostów mogło by trwać jeszcze długo, to czas nas gonił i pora była wyruszyć do domu.